Samonafukovací karimatka je skladným a odolným řešením nejen pro každého milovníka kempování

Většina populace bydlí ve městech a není divu, že se chtějí odreagovat a odpočinout si někde daleko od civilizace. Výlety do přírody můžeme vidět, čím dál častěji. Při kempování si ale budete chtít zachovat určité pohodlí, na které jste zvyklí, a to především přes noc. Spánek ve stanu může být noční můrou, pokud nemáte dobrou karimatku. Na trhu najdete jejich pestrou nabídku, odborníci z webu prosportovani.cz ale doporučují především jeden typ – samonafukovací karimatku. Výhody hledejte ve skladnosti, odolnosti, tepelnému účinku či v rychlém roztažení.

Populární samonafukovací karimatky se těší velké oblibě

Ať už stanujete nebo potřebujete navýšit kapacitu lůžek ve vašem bytě, karimatka se vám bude hodit. Každý z vás si pod pojmem karimatka určitě vybaví kus podložky, která se ne vždy dokáže přizpůsobit terénu na němž leží. Oblíbeným typem karimatek jsou samonafukovací karimatky. Samonafukovací karimatky se těší velké oblibě a výletníci je často berou v obchodech útokem. Proč to ale dělají? Víme proč.

Samonafukovací karimatka je velmi oblíbená pro své rozměry v zabaleném stavu. V případě, že je samonafukovací karimatka vyfouknutá a sbalená, zabere jen velmi málo prostoru. V ruce budete mít pouze malý a lehký balíček. Díky tomu můžete karimatku vzít všude sebou. Nemusíte ji mít nutně pouze ve stanu, ale pokud rádi chodíte spát pod širák a následně vyrážíte na výlety, je ideálním řešením. Samonafukovací karimatky poskytují vysoký komfort. Někdy bývá od země pořádná zima. Se samonafukovací karimatkou se nemusíte zimy nijak bát. Tento typ karimatek má funkční termoizolační vrstvu.

Samonafukovací karimatky se vyrábějí v řadě tlouštěk. Díky tomu vám poskytují komfort také na tvrdé a chladné zemi. Materiál karimatek je velmi odolný. Můžete ji tak roztáhnout téměř na každý povrch. Nejčastěji se nakupuje samonafukovací karimatka 5 cm, samonafukovací karimatka 7 cm a samonafukovací karimatka 10 cm. Číslo označuje tloušťku karimatky.

Nafukování a vyfukování karimatky je snadné a rychlé, jak na to?

Mezi hlavní přednost samonafukovacích karimatek patří i rychlost a jednoduchost samotného nafukování a vyfukování. Celý proces je velmi snadný a zvládnete ho hravě i vy. Na samonafukovací karimatce je ventil, kteří řídí nafukování a vyfukování karimatky.

Jak zaručit, aby se karimatka sama nafoukla?

Postup je jednoduchý. Otočíte ventilem do pozice nafukování. Tato pozice zajistí proudění vzduchu do karimatky a zabraňuje vyfukování vzduchu z karimatky směrem ven. Stačí karimatku rozložit na rovnou plochu a ta se vám obvykle do 5 minut zcela nafoukne. V případě, že ji chcete mít tvrdší, můžete ji ústy lehce dofouknout.

Jak zajistit její vyfouknutí?

Na vyfukování slouží stejný ventil jako pro nafukování. Ventil stačí otočit do pozice vyfukování. Vzduch tak může díky této poloze unikat směrem ven. Karimatku složíte postupným rolováním, čímž se začne upouštět i vzduch, který v ní zbyl. Vyfouknutí je snadné, jelikož je zabráněno, aby vzduch šel zpátky do karimatky. Jak při nafouknutí, tak při vyfouknutí, uzavřete víčko ventilu. Karimatku složíte a můžete vyrazit.

Chcete raději názornou ukázku? Můžete se podívat na video, jak na to.

VIDEO: Ukázka nafouknutí a vyfouknutí samonafukovací karimatky

Hledáte samonafukovací karimatku, ale nevíte, kde ji koupit?

Samonafukovací karimatky jsou pevnou součástí sortimentu každého obchodu s campingovým vybavením nebo sportovními potřebami. Obvykle v sekci outdoor. Dobrým tipem je samonafukovací karimatka Decathlon, samonafukovací karimatka Lidl nebo samonafukovací karimatka Yate. S jistotou ji najdete na největším vyhledávacím sportovním portálu na českém trhu prosportovani.cz.

V případě, že vyrážíte rádi do přírody nebo často stanujete, je samonafukovací karimatka dobrým tipem, jak zajistit pohodlnost vašeho spánku. Manipulace se samonafukovací karimatkou se snadná, karimatka je lehké, odolná a má termoizolační vrstvu, díky které vám nebude od země zima.Samonafukovací karimatka má široké využití, nemusíte být ani milovníky kempování. Samonafukovací karimatku můžete využít kdekoliv, kde potřebujete zajistit pohodlí při spánku a nemáte dostatek postelí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *