Pomocníci pro domácím cvičení

Chcete začít cvičit, ale chcete se vyhnout veřejným posilovnám? Jaké cvičební pomůcky pořídit a neutratit milion dolarů? Na tohle téma bude dnešní článek.

Domácí posilování může být stejně efektivní jako posilování ve fitness centrech. Je důležité se zaměřit na progresivní přetížení a k tomu Vám můžou pomoci některé cvičební pomůcky, které jsou běžně dostupné v obchodech s nízkou pořizovací cenou. Progresivní přetížení znamená, že zvyšujete objem a intenzitu každého tréninku, tím svaly šokujete a stimulujete k růstu.

O jakých cvičebních pomůckách je řeč?

1. TRX

TRX závěsný systém je skvělým pomocníkem. Pomocí tohoto posilovacího systému procvičíte celé tělo a máte na výběr ze stovky různých cviků. Pořizovací cena není vysoká, TRX je skvěle skladný, zavěsit ho můžete téměř kdekoli a je také dobře přenosné. Na TRX závěsném systému budujete sílu, vytrvalost ale také mobilitu a lepší zapojení svalů.

2. Posilovací gumy

Další skvělou fitness pomůckou jsou posilovací gumy. Prodávají se hned v několika tloušťkách a každá má jiný odpor. Hodí se k posilovacím, protahovacím i rehabilitačním cvikům. Procvičíte celé tělo a lépe zacílíte posilované svaly. Pořizovací cena je nízká a výdrž posilovacích gum dlouhá.

3. Jednoruční činky

Jedna sada jednoručních činek stačí k procvičení všech partií. Je lepší zvolit nakládací jednoruční činky, na kterých můžete měnit zvedanou váhu. Výpady s činkami na posílení nohou, tlaky na ramena, bicepsové zdvihy, tricepsové extanze s jednoruční činkou za hlavou, tlaky na prsa na podložce a rumunské mrtvé tahy, toto je příklad cviků na zacílení všech partií.

4. Švihadlo

Pro zařazení kardia do svého tréninku je vhodné zvolit švihadlo. Zlepšujete fyzickou kondici a za krátký čas spálíte mnoho kalorií. Švihadlo je jedním z nejlepších pomocníků při domácím kardio tréninku.

5. Podložka

Můžete použít koberec, ale na podložce se cvičí lépe. Podložku můžete využít na ranní jógu, posilování břišních svalů, ale rovněž na posilování dalších partií.

S tímto vybavením můžete odcvičit efektivní trénink, dosáhnout progresivního přetížení, budovat svalovou hmotu, zlepšovat fyzickou kondici a vytrvalost, zvyšovat mobilitu a stabilitu těla, pálit přebytečné tuky a každý trénink mít odlišný od předchozího.