Mohu se spoléhat na chytré hodinky v měření kalorií?

Rozhodli jste se zhubnout a už víte, že hubnutí záleží na kalorickém deficitu? Také jste si jistě vědomi, že k dosáhnutí kalorického deficitu je potřeba mít vyšší výdej energie než-li výdej. Příjem energie jde snáze hlídat, stačí si počítat přijaté jídlo, vážit si a zapisovat vše, co za den zkonzumujete. S výdejem energie je to o něco náročnější

Můžete spoléhat na chytré hodinky, které počítají spálené kalorie? Pokud ano, jaké hodinky vybírat? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Přesnost měření kalorií

Možná, že už hrdě nosíte na svém zápěstí chytré hodinky a máte radost, pokud daný den „hitnete“ svůj cíl ohledně spálených kalorií. Nebo se trápíte na páse a ne a ne dosáhnout určitého počtu spálených kalorií? Jak je to s přesností u chytrých hodinek a můžeme se spolehnout na tato čísla? 

Měření během aktivity

Cílené počítání kalorií během prováděné aktivity bývá nejpřesnější. 

Samozřejmě záleží na tipu a kvalitě hodinek, pokud jste však majiteli těch kvalitnějších, hodnota, kterou vám hodinky ukáží během cvičení je téměř přesné. Pokud tedy chcete znát přesnou hodnotu spálených kalorií během tréninku, vykovávání sportu, běhu či jiné fyzicky náročné aktivity, stačí si na hodinkách zapnout požadovanou funkci cvičení a začít.

Je však důležité vědět, že ne vždy se rovná počet spálených kalorií během tréninku tomu, jak dobře jste trénink odvedli. Pokud vám jde primárně o úbytek na váze, může pro vás počet spálených kalorií být dobrým ukazatelem, pokud však chcete tvarovat svou postavu či nabrat svalovou hmotu, nespoléhejte se pouze na to, kolik spálíte kalorií. 

Při běhu a aerobní aktivitě spálíte více než-li při silovém tréninku, to však neznamená, že silový trénink je méně důležitý.

Měření během dne

Toto měření bývá už o něco méně přesné. 

Můžete si zkusit například během vaření zapnout funkci aktivity. Uvidíte, že pokud zapnete hodinky s aktivitou, spálíte například během vaření 120 kcal, pokud však tuto funkci nezapnete, hodinky vám ukáží o hodně méně spálených kalorií. 

Na co se spoléhat však můžete, jsou ušlé kroky. Kroky a nachozená vzdálenost je skvělým prostředkem pro spalování kalorií a hodinky vám pomohou počítat každý krok. Chytré telefony mají také tuto funkci, ale hodinky nesundáte, mobil můžete někde nechat odložený, proto je lepší si hlídat tuto hodnotu pomocí chytrých hodinek.

Jaké hodinky vybrat

Na trhu najdete spoustu hodinek, od levnějších až po dražší

Zajímat by vás měla hlavně kvalita, ale také další faktory, podle kterých se můžete rozhodnout, jaké hodinky vyberete.

Podle čeho vybírat?

  • kvalita
  • recenze
  • cena
  • značka
  • design
  • využití

Na závěr uvedeme ještě dvě značky hodinek, které jsou jedny z nejlepších a nejkvalitnějších. Jedná se o hodinky Apple watch a také hodinky Garmin.