10 tipů na dárky pro fitness nadšence a sportovce

Pro lidi, kteří se věnují cvičení, zdravému životnímu stylu a mají v oblibě sport, máte najednou spoustu nových možností pro pořízení skvělého dárku. V článku najdete rovnou 10 tipů na drobnosti, které mohou udělat radost, a zároveň pomohou s cvičením. Navíc dáte najevo, že se zajímáte o zájmy obdarovaného a s výběrem jste si dali záležet.

Fitness diář

S dalším rokem je ideální doba pro dosahování nových cílů a překonávání limitů. S tím skvěle pomůže speciální fitness diář. Na trhu jich najdete hned několik a každý z nich nabízí speciální stránky a okénka pro zapisování tréninků, stravy, pokroku, motivace a podobné. A když budete u nakupování diáře, možná získáte sami motivaci do zdravého životního stylu a jeden takový kousek si pořídíte.

Sportovní taška

Dalším praktickým tipem na dárek, který se rozhodně neztratí a ještě skvěle poslouží, je pořízení sportovní tašky. Pro výběr toho nejlepšího kousku zkuste vysledovat, jakou barvu má dotyčný rád a jak zhruba velkou tašku potřebuje. Díky velkému výběru na internetu jistě najdete ten pravý kousek.

Fitness náramek

Co ocení každý milovník fitness a cvičení? Když bude mít přehled o své denní aktivitě. S tím pomohou moderní fitness náramky. Mají vzhled malých hodinek a jejich hlavní funkcí je měření kroků. Většina modelů však nabízí i celou řadu dalších funkcí. Za relativně nízkou cenu tak můžete pořídit skutečně skvělý a praktický dárek, kterým určitě uděláte radost.

Co sledovat při výběru fitness náramku?

  • Ukazuje také aktuální čas a datum?
  • Dá se s ním měřit tep?
  • Kontroluje dobu a kvalitu spánku?
  • Je vybaven GPS pro přesnější měření vzdálenosti?
  • Jsou k vybranému fitness náramku výměnné pásky?

Sportovní hodinky nebo sporttester

O něco složitějšími hodinkami, které zpravidla nabídnou i více funkcí pro sledování různých typů tréninku, jsou nejrůznější sporttestery. Moderní modely v sobě navíc kombinují i funkce chytrých hodinek, takže ukazují příchozí zprávy a hovory. Pro výběr sportovních hodinek použijte podobné parametry jako u fitness náramku.

Vitamínový doplněk stravy

Pro aktivně cvičící jedince je velmi důležité přijímat dostatečné množství minerálních látek a vitamínů. I přes vyváženou stravu se to však ne vždy daří dokonale splnit. Vhodná suplementace v podobě vitamínových doplňků stravy tak představuje vydatnou pomoc. Právě kvalitní vitamínový doplněk může být skvělým dárkem. Zkuste se nenápadně poptat, co daný člověk užívá, případně zkuste vybrat kvalitní komplexní přípravek podle dostupných recenzí.

Sluchátka

Pro cvičení v posilovně i na běhání venku jsou sluchátka naprostým základem. Jenže ta obyčejná představují skoro až spotřební zboží, kdy se po více použitích prostě poničí. Může tak jít o skvělý nápad na dárek. Pořízením kvalitnějších sluchátek, která navíc budou vhodně tvarovaná, aby v uších držela dobře i během sportu, jistě nesáhnete vedle. Navíc se hodí i pro běžné dny a rozhodně se neztratí.

Motivační kniha

S motivací je to složité, protože velmi ráda odchází. Pro její navrácení může pomoci správná motivační knížka. Výborně poslouží například kniha o známém sportovci z daného odvětví a podobně. Jen si dejte pozor, ať nekoupíte titul, který už má obdarovaný dávno ve své knihovně.

Posilovací gumy

V rámci domácího cvičení se hodí nejrůznější skladné, ale přesto velmi efektivní pomůcky. Přesně takové jsou posilovací gumy, s jejichž pomocí se i běžné cviky stanou výživnějšími a náročnějšími. Dobrým dárkem budou nejrůznější sady, kde jsou posilovací gumy o různých délkách a stupních obtížnosti.

Sportovní pouzdro na mobil

Mnoho fitness nadšenců potřebuje pro své tréninky mobil neustále při sobě. Ať už kvůli pouštění hudby, nebo za účelem sledování tréninku. Jenže nosit mobil po kapsách není úplně ideální. Takové sportovní pouzdro na mobil pro pohodlné nošení na ruce nebo u pasu se tak určitě hodí. Většina pouzder nabízí univerzální velikost pro dnešní chytré mobilní telefony, takže není potřeba žádný speciální výběr.

Zdravé potraviny

Fitness nadšenci a sportovci toho obecně hodně sní. A většinou si vybírají samé kvalitní zdravé potraviny. I tohle tak představuje skvělý nápad na dárek. Pro nejlepší výběr se opět pokuste vysledovat oblíbené potraviny a hlavně si dejte pozor na případné potravinové alergie a intolerance.

Jaké zdravé potraviny můžete pořídit?

  • Kvalitní oříšky, sušené ovoce
  • Zdravá oříšková másla
  • Dochucovací sirupy
  • Alternativní sladidla
  • Superpotraviny (goji, maca, chia, spirulina, acai)